środa, 14 stycznia 2015

Przygoda z przyrodą

Utarło się, że najtrudniejszy pierwszy krok ... Nic takiego nie można powiedzieć o starcie projektu "Przyroda pod lupą".
Od poniedziałku ruszyły warsztaty twórcze i zajęcia, poświęcone rozwijaniu ważnych umiejętności dzieci.
Najmłodsi są od wczoraj z kukurydzą 'za pan brat'. Warsztaty poprzedził krótki film instruktażowy, przygotowany specjalnie na tę okazję.
warsztaty dla grupy dzieci w wieku 2-6 lat
Pierwsze prace ogrodnicze sprawiły milusińskim dużo radości. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, badały, obserwowały i już ustaliły kolejkę do podlewania:
za oknami zima, na parapecie za to trwa budzenie ziarna
Także wspólne czytanie budzi wiele emocji. Nic dziwnego - lektura znakomita. Każdy chce wiedzieć wszystko o strefie polarnej.
encyklopedia na warsztacie
Starsza grupa dzieci przystąpiła do tworzenia pięknych osłonek na rosnące już krokusy i hiacynty. Oczywiście sadzone przez uczniów!
drugie życie dla opakowań
A oto i grupa miłośników przyrody:
radośnie

2 komentarze:

 1. Suuper start :-)
  Zatem "pierwsze koty za płoty". Życzę dobrej zabawy i nowych doświadczeń. Świetne zdjęcia-dziękuję za możliwość śledzenia Waszych poczynań :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo proszę! Zachęcamy też do zaglądania na fanpage projektu. Umieszczamy tam także inspiracje różnych zabaw z dziećmi, zaproszenia na zajęcia oraz ciekawostki znalezione tu i tam, które chcielibyśmy wykorzystać.
   Pozdrowienia.
   PS. Link do strony jest po prawej stronie ekranu (warto zajrzeć):)

   Usuń