piątek, 15 maja 2015

Dzień Polskiej Niezapominajki


Piątkowy dzień mali odkrywcy wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzicami i nauczycielami uczcili bardzo twórczo. Uczestniczyli w konkursach, quizach, zabawach edukacyjnych, malowali, śpiewali, recytowali, stworzyli niezapominajkowe logo oraz żywe kwiatowe obrazy i spacerowali w ogrodzie, badając stopami różne faktury na nowej ścieżce sensorycznej:

Na zakończenie spotkali się całą grupą i podsumowali dzień pełen wrażeń:

Najlepsze prace jury nagrodziło upominkami. Sympatycznym akcentem były prezentacje piosenek, jakie wymyślili rodzice najmłodszych dzieci, zaaranżowane do melodii znanych polskich utworów:

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

2 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że nie słyszałam wcześniej o Dniu Polskiej Niezapominajki. Od razu wyszukałam w internecie informacje o nim i już teraz wiem, że jest święto, które warto obchodzić. We wspaniały sposób obchodziliście ten dzień! Bardzo mi się podoba pomysł ze ścieżką sensoryczną - tak rzadko mamy okazję poczuć fakturę ziemi, trawy czy piasku. Pomysł na malowanie skrzynek z kwiatami jest równie ciekawy :)

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam! Francuzi świętują z konwalią, Irlandczycy z koniczynką, a my skromną niezapominajkę wybraliśmy :)
  Taaa - najwięcej emocji milusińskich budził kontakt z ... szyszkami.
  Najfajniejsze były jednak ciekawskie pytania, co to za szlaczek w trawniku powstał i do czego służy. Ścieżka powstawała przez ok. miesiąc po kawałku budząc coraz większe zainteresowanie. Obecnie jest 'odkryta' i dokładnie przetestowana. A w cieplejszej porze dojdzie jeszcze ruchomy element z wodą i płatkami różanymi.
  Pozdrawiamy serdecznie
  PS. Malowane skrzynki mają natomiast podjadaną zawartość. Sałaty, rzodkiewki, ogórecznik oraz rzeżucha trafiły pod lupę, ale i do spożycia.

  OdpowiedzUsuń