sobota, 2 maja 2015

Pszczele opowieści

Kilka dni temu grupa małych odkrywców wyruszyła wraz z paniami wychowawczyniami pod las, na wycieczkę do pasieki, którą prowadzi dziadek naszej uczennicy. Pasieka znajduje się w bardzo zacisznym i malowniczym miejscu Glichowa, w gospodarstwie agroturystycznym "Leśniakówka". Ule ustawione w rzędzie smukłych sosen otaczają kwitnące o tej porze łąki zielne oraz sad, pełen drzew owocowych. Miejsce wygląda jak raj, nie tylko dla miododajnych pszczół. Po drodze dzieci mogły obserwować rozkwitającą bujnie przyrodę, a po dotarciu na miejsce dowiedziały się mnóstwa nowych wiadomości od pszczelarza, który barwnie opowiadał o życiu pszczół, ich całodobowej pracy i ogromnej roli dla środowiska. Dzieci mogły obejrzeć z bliska ul, wiedzą już jak wygląda i do czego służy plaster miodu oraz jak działa miodarka. W ramach edukacji przyrodniczej podczas rozmowy o pszczołach i produktach, jakie one wytwarzają, dzieci dowiedziały się z czego i w jaki sposób powstaje miód i jakie są jego wartości odżywcze. Pszczelarz bardzo chętnie odpowiadał na ciekawskie pytania najmłodszych. Wycieczka była pełna wrażeń, a pogoda niezwykle korzystna na taką żywą lekcję w terenie.


Po powrocie starsze dzieci opracowały wspólnie z rodzicami ilustrowane książeczki z pszczelimi opowieściami, a w sali zorganizowano kącik tematyczny:


2 komentarze:

 1. Prawdziwie pracowite pszczółki z Was.!!! Gratuluję cudownego doświadczania przyrody, zazdroszczę pięknych widoków. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu! Pięknie dziękujemy za odwiedziny i komentarz. To prawda, wiosną krajobraz w Beskidach potrafi zauroczyć :)
   Za kilka dni organizujemy małe święto "Dzień Polskiej Niezapominajki", więc niczym pszczółki bierzemy się do dzieła.
   Serdecznie pozdrawiam

   Usuń