poniedziałek, 9 marca 2015

Pomalujemy razem świat?

Umiejętność współpracy to dziś kluczowe zadania szkoły. Nie chodzi tylko o relacje uczeń-nauczyciel-uczeń. Wzajemne zrozumienie potrzeb i rozpoznanie oczekiwań to fundamenty zdrowego porozumienia. Nie bez znaczenia jest motywujący aspekt wspólnie podejmowanych aktywności. Warto również od samego początku procesu edukacyjnego uczyć dzieci, jak dobrze współpracować z innymi i dlaczego taka forma jest ważna. Kolejnym istotnym czynnikiem jest skuteczne zarządzanie współpracą. Do tego niezbędne są oczywiście odpowiednie narzędzia. Zagadnienia związane z pozytywnymi relacjami są częścią projektu edukacyjnego "Przyroda pod lupą".
Gazetka szkolna, blog, spotkania nieformalne to sprawdzone formy, które wdrażamy.
W miniony piątek odbyły się w Glichowie warsztaty twórcze. Uczestnikami były dzieci, nauczyciele, ale i mamy oraz babcie. Wspólnie malowano oznaki wiosenne tuż ... przed Świętem Kobiet.
Zrealizowane działanie można śmiało zaliczyć do dobrych praktyk edukacyjnych zespołu projektowego "Przyroda pod lupą".
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego sympatycznego wydarzenia, które koordynowały nauczycielki: pani  Ewa Mirek-Sirignano i pani Iwona Wójtowicz:

2 komentarze:

 1. Ach tak! Czytałam o tym spotkaniu na blogu Michała :) Wspaniała inicjatywa łącząca różne pokolenia. To zdecydowanie dobra praktyka!

  Pozdrawiam z wiosennej Warszawy!
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Aneto! Bardzo dziękuję za odwiedziny i ciepły komentarz :)
  U nas też wiosna! Dziś spacerowałam po klasach dzieci, które biorą udział w projekcie. Ojeju! Prawdopodobnie na Święto Niezapominajki, gdzie zaprosimy całe rodziny będzie co rozsadzać do ogrodu. Na parapetach coraz bardziej zielono się robi.
  Również przesyłamy serdeczności do Wawy!

  OdpowiedzUsuń