piątek, 13 lutego 2015

Księga, książka, książeczka

Lutowy piątek, trzynastego, okazał się obfitować w pozytywne wrażenia. Grupa dzieci wraz z opiekunami zaprosiła na spotkanie panią Antoninę Obuchowicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniowej. Dzieci przygotowały dla gościa specjalnego kilka niespodzianek, m.in. krótki program artystyczny z wierszykami, piosenką, opowiadaniami i mogły wspólnie odkrywać, na czym polega praca w bibliotece, w jaki sposób każdy z nas może wypożyczyć książki oraz co jeszcze dzieje się za drzwiami gminnej biblioteki. W ogromnym skupieniu dzieci słuchały, brały czynny udział w dyskusji, opowiadały o przeczytanych przez siebie ostatnio książkach oraz o tych, które czytają im ich rodzice. Pani Obuchowicz zaprezentowała wybrane ze zbiorów biblioteki książeczki, które warto znać. Następnie każdy uczestnik spotkania mógł je przejrzeć osobiście.
Grupa projektowa w ramach podziękowania za wspaniałą i pełną inspiracji żywą lekcję biblioteczną przygotowała także mały upominek dla gościa. Był to zestaw mini gier edukacyjnych wykonany techniką origami.
Książeczki mają format 3×3 cm i są zapakowane w zielony cukierek origami. Zestaw 4 gier, dla dowolnej liczby graczy składa się z łamigłówki językowej, matematycznej, startera do szalonych historyjek geograficznych i oczywiście gry przyrodniczej. Dołączona instrukcja jest tylko zachętą do własnych eksperymentów z wiedzą i umiejętnościami graczy. Zestaw kieszonkowy zmieści się w każdej torbie podróżnej i każdej kieszeni. Wiemy, że książka o kosmosie jest największym egzemplarzem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiśniowej. Od dziś do zbiorów dołączyła najmniejsza książeczka.Niniejsza relacja została opracowana we współpracy z nauczycielką i wychowawcą grupy przedszkolnej, panią Anną Ziembą.
zestaw mini gier
mini gry od środka

Pełni wrażeń rozpoczynamy ferie. Życzymy wszystkim dzieciom i rodzicom, aby każdy znalazł czas na książkę i wspólne spędzanie czasu.


zdjęcie pamiątkowe z gościem miesiąca lutego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz