niedziela, 26 kwietnia 2015

Konewka 'przydasie'

Jest taki ciekawy mural w Białymstoku: dziewczynka podlewa drzewo. Grafika trafiła także do serii znaczków polskich. To tak w ramach promocji dziedzictwa kultury ludowej województwa podlaskiego.
Zainspirowani artystycznie konewką - strategicznym wyposażeniem każdego szanującego się ogrodnika, postanowiliśmy zorganizować niepowtarzalne, jedyne takie sprzęty i tak podczas warsztatów plastycznych mali projektanci z grupy "Przyroda pod lupą" wyczarowali sympatyczne 'podlewki'.
Kreatywnie, po małopolsku i z intencją - oprócz seryjnej produkcji z sitkiem, którą podlewane są skarby w skrzyniach ogrodowych - każda grupa ma także konewkę z dziubkiem. W ten sposób plastikowe opakowania zyskały drugie życie, a dzieci ozdobiły je ponadto papierkami po cukierkach, wycinankami z kolorowych gazet oraz pomalowały w fantazyjne wzorki. Były też i emocje - na koniec spotkania zorganizowano losowanie, w wyniku którego już wiadomo, która konewka trafiła do jakiej klasy.
Przy okazji tych zajęć po raz kolejny zastosowano ciekawą metodę na aktywizację uczniów - zniesienie podziałów klasowych. Z jednej strony starsi uczniowie mają za zadanie wesprzeć młodsze dzieci, jednocześnie powinni jednak doceniać ich wkład w pracę grupy zadaniowej. To doskonałe lekcje akceptacji i tolerancji, których celem jest wykonanie zadania na miarę swoich możliwości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz